افتتاح تصفیه خانه شهرستان‌ میبد در آینده نزدیک
افتتاح تصفیه خانه شهرستان‌ میبد در آینده نزدیک

مدیرعامل شرکت آبفای یزد، از افتتاح تصفیه خانه شهرستان‌های یزد و میبد در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با بهره برداری از این ۲ تصفیه خانه شاخص استان در بخش فاضلاب رشد قابل توجه ای خواهد داشت. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آرمان میبد، اصغر ریاضتی به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب، […]

مدیرعامل شرکت آبفای یزد، از افتتاح تصفیه خانه شهرستان‌های یزد و میبد در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با بهره برداری از این ۲ تصفیه خانه شاخص استان در بخش فاضلاب رشد قابل توجه ای خواهد داشت.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آرمان میبد، اصغر ریاضتی به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب، گفت: اصلاح شبکه های فرسوده برای هر کیلومتر در بافت شهری ۱۰ میلیون ریال و روستایی هفت میلون ریال هزینه دارد.

وی اظهار کرد: سالانه بر اساس بودجه و امکانات بخشی از شبکه های فرسوده اصلاح و بازسازی می شود و امسال حدود ۹۰ کیلومتر در دستور کار این شرکت قرار دارد.

ریاضتی در ادامه از تداوم پدیده خشکسالی به دلیل کاهش بارندگی در استان نسبت به دهه های اخیر خبر داد و تصریح کرد: به دلیل کاهش بارندگی منابع آب های زیرزمینی شامل چاه‌ها و قنات هم با کاهش دبی روبروست.

وی  افزود: میانگین بلندمدت بارندگی‌های در  سال‌جاری  نسبت به سال قبل آن ۲۴ درصد کاهش  دارد.

ریاضتی بر مدیریت بهینه مصرف آب تاکید کرد و ادامه داد: با صرفه جویی ۱۵ تا ۲۰ درصد مصرف آب می توان  تابستان سال‌جاری را بدون چالش عبور کرد.

وی توزیع عدالت کیفیت آب و شرب و بهداشتی در شهرستان‌های استان را از اولویت این شرکت بیان کرد و گفت:در این راستا عملیات طرح رینگ آب شهر یزد با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو آغاز شد.

وی با بیان اینکه یکسان سازی کیفیت آب در نقاط مختلف شهرها از اهمیت بالایی برخوردار است، اضافه کرد: با بهره برداری از طرح یادشده  زمینه ارتقای کیفیت آب این شهر و رضایت مردم را فراهم می‌کند.

مدیرعامل شرکت آبفای یزد  تاکید کرد که شاخص برخورداری استان یزد به لحاظ آب شهری ۹۹.۸ درصد است که نشان از تلاش استان در این زمینه دارد.

به گفته ریاضتی شاخص برخورداری استان در بخش فاضلاب قبل از افتتاح تصفیه خانه بافق با حضور وزیر نیرو ۲۷ درصد بود اکنون این شاخص در شهرستان بافق به ۷۵ درصد و در استان یزد به ۳۲ درصد رسیده است.

وی از افتتاح تصفیه خانه شهرستان‌های یزد و میبد در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با بهره برداری از این ۲ تصفیه خانه شاخص استان در بخش فاضلاب رشد قابل توجه ای خواهد داشت.

ریاضتی  در ادامه نصب سایه بان بر کولرهای آبی در استان را ضروری خواند و گفت: سالانه به طور میانگین هر دستگاه کولر آبی ۴۵ مترمکعب آب مصرف می کند با نصب سایه می‌توان بخش قابل توجهی از آب را صرفه جویی کرد.